مجید رستمی ۵ دی ۱۴۰۱ 0 نظر

با افزایش قیمت مسکن تهران در پایان سال 1401 چه کنیم؟

نمودار افزایش قیمت مسکن

افزایش قیمت مسکن تهران: چنانچه در نوشته های پیشین چون خیز بازار املاک تهران اشاره کردیم: در برخی از مناطق قیمت هر متر مربع آپارتمان بیش از 20 میلیون تومان افزایش یافته است.

با توجه به شروع روند افزایش قیمت مسکن در مناطق مختلف تهران، روند افزایش قیمت سالانه مسکن در پایان هر سال و تغییرات قیمت دلار و طلا روند افزایشی فوق با ورود دلالان و خریداران به بازار مسکن موجب جهش مداوم قیمت مسکن تا نیمه اسفند ماه سال 1401 گردد.

بهترین راه حل خریداران بازار مسکن پیش از افزایش قیمت مسکن

در این شرایط بهترین راه حل برای خریداران بازار مسکن، انجام معاملات خرید مسکن شهر تهران تا حداکثر نیمه اول دی ماه 1401 می باشد.

افزایش 5 تا 15 درصدی قیمت مسکن طی 10 روز، زمستان سختی را برای مصرف کنندگان بازار مسکن تا پایان سال 1401 و پس از آن افزایش لجام گسیخته قیمت اجاره بهای املاک مسکونی در سال 1402 نهیب می زند.

عدم انجام وعده های دولت در خصوص ساخت مسکن مناسب و ارزان قیمت، کاهش چشمگیر ساخت و ساز در شهر تهران، افزایش قیمت ارز و طلا، افزایش چشمگیر هزینه ساخت و شرایط اقتصادی و عدم توازن سود بانکی با تورم موجب خواهد شد بخشی از نقدینگی از سیستم بانکی به املاک و مستغلات منتقل شده و افزایش قیمت مسکن به صورت جهش های مداوم تا پایان سال جاری تکرار شود.

نمودار افزایش قیمت مسکن

ما در مشاورین املاک ویرا امیدواریم شرایط کنونی توسط دولت به نحوی کنترل گردد که اتفاقات مردادماه سال 98 تا مرداد ماه 99 و افزایش 77 درصدی قیمت مسکن تکرار نشود و التهاب بازار با سیاست گذاری مناسب توسط دولت و مجلس تا حدودی تعدیل شود.


در این رابطه بخوانید:

پیام بگذارید